Czy usuwanie przebarwień we Wrocławiu laserem jest bezpieczne?

  • admin
  • 8 lutego 2023
  • Możliwość komentowania Czy usuwanie przebarwień we Wrocławiu laserem jest bezpieczne? została wyłączona
  • Zdrowie

Laseroterapia CO2 przynosi spektakularne efekty w usuwaniu przebarwień we Wrocławiu. Coraz więcej osób zastanawia się, czy jest to metoda bezpieczna, czy wiąże się z jakimiś powikłaniami? Niezwykle ważne jest, aby przystępując do usuwania przebarwień we Wrocławiu – przy użyciu lasera, stosować się do zaleceń specjalisty przeprowadzającego zabieg. O czym należy pamiętać?

Dlaczego usuwanie przebarwień we Wrocławiu należy powierzyć specjaliście?

Zmiany pigmentacyjne głównie występują na twarzy, gdyż to ta część ciała najbardziej narażona jest na kontakt ze słońcem — a to ono w dużej mierze przyczynia się do powstania przebarwień. Za ich pojawienie się na skórze dodatkowo odpowiadają zaburzenia hormonalne, niektóre rodzaje leków, ziół, uszkodzenia skóry wywołane chorobą lub urazem. Usuwanie przebarwień we Wrocławiu będzie skuteczne tylko wtedy, gdy środek leczniczy dobrany będzie do charakteru zmian, głębokości miejsca ich występowania. Samodzielne usuwanie przebarwień we Wrocławiu może pogłębić problem bądź nie przynieść większych efektów.

Dlaczego warto użyć lasera CO2 do usuwania przebarwień we Wrocławiu?

Laser CO2 emituje promieniowanie o długości fali 10 600 nm — w zakresie dalekiej podczerwieni, całkowicie kontrolowane, dlatego w usuwaniu przebarwień we Wrocławiu [https://glowclinic.pl/usuwanie-przebarwien.html] cieszy się wysokim uznaniem specjalistów w leczeniu czy to plam po trądziku, lekach, oparzeniu czy innych rodzajach zmian pigmentacyjnych.

Choć jest to zabieg w 100% bezpieczny, nie należy zapomnieć o pewnych środkach ostrożności. Decydując się na laseroterapię (CO2), należy na 4 tygodnie przed datą zabiegu zaprzestać stosować kremy samoopalające, zrezygnować z opalania, solarium, zabiegów złuszczających. Około 21 dni przed zastosowaniem lasera do usunięcia przebarwień we Wrocławiu należy odstawić leki i zioła fotouczulające. Do miesiąca po zabiegu nie wolno opalać się i należy stosować ochronę przed promieniowaniem słonecznym w postaci kremów z wysokim filtrem SPF.