Usuwanie mętów z ciała szklistego – postaw na profesjonalne i sprawdzone centrum medyczne!

  • admin
  • 16 listopada 2022
  • Możliwość komentowania Usuwanie mętów z ciała szklistego – postaw na profesjonalne i sprawdzone centrum medyczne! została wyłączona
  • Zdrowie

Laseroterapia – usuwanie mętów i nieprawidłowości w obwodowej części siatkówki

Nieprawidłowości w obwodowej części siatkówki występują z reguły u osób z krótkowzrocznością, jednak zdarzają się również przypadki u osób normowzrocznych czy nadwzrocznych. Istnieje popularna opinia, że każdy krótkowidz powinien chociaż raz podjąć się temu badaniu. Osoby, które zauważyły męty lub błyski przed oczami, powinny koniecznie mieć je przeprowadzone. Usuwanie mętów z ciała szklistego nie jest niczym strasznym, dlatego nie ma się czego bać. Oczywiście to, czy usuwanie mętów będzie konieczne, zależy wyłącznie od Twojego przypadku i od tego, jaką lekarz wyda diagnozę.

Na czym polega laserowe usuwanie mętów z ciała szklistego? Co to jest witreoliza?

Laserowe usuwanie mętów z oka, tak zwana witreoliza, to bezbolesna i nieinwazyjna metoda leczenia mętów ciała szklistego. Jej działanie jest bardzo proste, ponieważ polega na odparowaniu lub rozdrobnieniu mętów w ciele szklistym. Usuwanie mętów przeprowadzane jest za pomocą energii laserowej, która odparowuje cząsteczki kolagenu i kwasu hialuronidowego, wytwarzając przy tym gaz. Efektem tej metody jest pozbycie się lub zmniejszenie u pacjentki, lub pacjenta mętu, który zaburza widzenie. Warto jednak pamiętać, że zabieg ten nie jest polecany osobom młodszym, tj. poniżej 45 roku życia.

Czy laseroterapia jest zawsze skuteczna? Usuwanie mętów z oka

Niestety, ale laseroterapia nie zawsze prowadzi do poprawy widzenia. Dość często się zdarza, że ta metoda jest stosowana po to, aby zatrzymać proces chorobowy, bądź spowolnić go. Wszelkiego rodzaju terapie laserowe są wykorzystywane w szeregu różnych zmian. Jednak należy pamiętać, że o wykonaniu zabiegów laserowych decyduje wyłącznie lekarz okulista, który po szczegółowym badaniu pacjenta, postawi odpowiednią diagnozę. W takich przypadkach warto postawić na sprawdzone i profesjonalne ośrodki medyczne, aby mieć 100% co do postawionej diagnozy.